LTB Założycielem Makroklastra

Technologie w bezpieczeństwie publicznym

  • Home
  • -
  • BLOG
  • -
  • Marketing
  • -
  • LTB Założycielem Makroklastra – Technologie w bezpieczeństwie publicznym

LTB Założycielem Makroklastra – Technologie w bezpieczeństwie publicznym

Politechnika Wrocławska wraz z samorządami i biznesem powołała Makroklaster: Technologie w Bezpieczeństwie Publicznym. Partnerem-Założycielem została agencja LTB.

Głównym celem Makroklastra jest identyfikowanie obszarów i potrzeb bezpieczeństwa publicznego, które wymagają rozwoju technologicznego. Dalszym krokiem będzie inicjowanie, aplikowanie i realizacja wspólnych projektów badawczych, rozwojowych, wdrożeniowych oraz edukacyjnych.

Makroklaster przyczyni się do konsolidacji różnych środowisk i instytucji, efektywnego współdziałania Partnerów, co doprowadzi do opracowywania innowacyjnych,
multidyscyplinarnych i bardziej sprawnych oraz ekonomicznie uzasadnionych technologii, mających zastosowanie w bezpieczeństwie publicznym.

Agencja LTB z racji zaangażowania w monitorowanie trendów oraz tworzenie nowych rozwiązań internetowych posiada duże doświadczenie w dziedzinie komunikacji i technologii.

Z przyjemnością wykorzystamy naszą wiedzę i zasoby do wsparcia pracy i rozwoju Makroklastra. Liczymy, że ta wspólna inicjatywa pomoże wypracować ciekawe i innowacyjne projekty.

Bartosz Jaworski, prezes zarządu LTB Sp. z o.o.

W gronie założycieli Makroklastra znajdują się zarówno twórcy, dostawcy technologii z szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, jak również ich odbiorcy i użytkownicy. Są to liderzy wielu branż mających ścisły związek z bezpieczeństwem publicznym, którzy będą identyfikowali i odpowiadali na jego potrzeby poprzez współpracę w ramach Makroklastra i opracowywanie oraz wdrażane innowacyjnych, multidyscyplinarnych technologii, wspierających bezpieczeństwo publiczne.

Inicjatorami projektu są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Wrocławia, Politechnika Wrocławska oraz Zachodnia Izba Gospodarcza.

Wśród partnerów przedsięwzięcia znajdują się samorządy Legnicy, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz firmy: IBM, KGHM S.A., PGE, Chemeko – System, Cryptomage, Dynacon, Inseqr sp. z o.o., LTB Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, Nexus Nowe Technologie Wrocław S.A.

Plany powołania klastra wpisują się także w ogólnoeuropejską tendencję rozwoju systemów obronnych. W 2013 r. ustanowiona została bowiem europejska strategia cyberbezpieczeństwa, a w 2015 r. Parlament Europejski i rada Europy osiągnęły porozumienie w sprawie środków dotyczących bezpieczeństwa sieci i systemów informacyjnych oraz reformy systemu ochrony danych.

Więcej informacji: https://makroklaster.pl/

 

Skontaktuj się w sprawie promocji swojej marki

Marketing - kontakt
Łukasz Jaworski

B2B Sales Manager

+48 71 333 38 89

Dodaj komentarz

Poinformuj nas o Twoich celach, oczekiwaniach i doświadczeniach. Przygotujemy indywidualnie dopasowaną strategię dla Twojej marki.

Napisz do nas – umówimy się na spotkanie online.

Account manager agencja marketingowa LTB

Michał Szydlik, Account Manager

Nasi partnerzy

Wrocławska Akademia Biznesu - partner agencji marketingowej LTBDIG - partner agencji marketingowej LTBUniwersytet Ekonomiczny - partner agencji marketingowej LTBFirma Rodzinna - partner agencji marketingowej LTB